Sadhana Bohemia

Aktuality

11.06.2018Dnešní den slaví naše Annynka své první narozeniny. Dostala dortík, hračky a potom si hrála s Kenníkem a Matýskem. Annynko, přejeme Ti hodně zdravíčka a hodně radosti do dalších let.


09.03.2018Dnešní den slaví Kenny již čtvrté narozeniny - tak rychle to utíká. Kenníčku, přejeme ti všichni hlavně hodně zdravíčka.

Adri z Kotnova

míry: 79-56 (v kohoutku - váha)

podle PP irský vlkodav, spíše však brdský pes (podle místa výskytu) - od IW se liší značnou splašeností, slabší kostrou a ocasem půjčeným od afgána...

Narodila jsem se 6. 5. 1997 v Táboře. Moje panička mě dostala, když mi byly 4 měsíce - zrovna jí umřelo vlkodaví štěňátko na vrozenou vadu. Trvalo nám asi půl roku, něž jsme si na sebe zvykly. Já jsem se své nové smečky hrozně bála a paničce se zpočátku nelíbilo, že místo malé hodné Belonky má splašenou Adrunku.
Panička bydlí v Praze a tak mě ubytovala u svých rodičů v Nepomuku. Mám tu velkou louku, kde strašně ráda běhám, a svoji půlku zahrady. Už jen půlku, protože když jsem se jako malá trochu nudila, vytrhla jsem několik keřů (ostatní zalehla), vyhrabala jahody, překousla dva stromky, vykopala několik jamek, zarovnala maliny, pošlapala skalku a rozsedla růže. Páníčci se nejdřív trochu zlobili, pak se ale rozloučili se západní polovinou své zahrady a postavili plot.
Na víkendy za mnou jezdí panička. Chodíme spolu do lesa (už se těším) nebo někdy do Rožmitálu (do města by mohla chodit sama). Občas si vezme pár dnů dovolené a bere si mě do Prahy, ale já jsem raději doma.

8.7.00
Byla jsem s paničkou v lese a šly jsme už domů, protože pršelo a byla docela zima, když si panička všimla, že očuchávám něco černého, ležícího pod křovím. Hned mě odehnala - myslela si, že jsem zase našla nějakou mršinu, ale pak jí to nedalo a šla se podívat. Pod keřem ležel vyděšený pudlík. Panička mu nabídla piškot (nechtěl, to nechápu..), podrbala ho za uchem a pudl se k nám přidal. Celou cestu šel paničce u nohy a jí se to hrozně líbilo (protože z naší smečky to neumí ani jedna), až jsem si začala dělat starosti. Sice vím, že panička nikdy pudla nechtěla, ale tenhle vypadal tak opuštěně... Domů jsme ho pustit nemohli, protože Almička je ještě moc malá a není zaočkovaná, tak mě panička strčila na zahradu, zavolala, ať mě někdo utře, podrbala teď už úplně zmoklého pudla a někam s ním zase odešla. Za chvíli se vrátila, naštěstí bez psa - oběhla s ním skoro celou vesnici a zjistila, že se jmenuje Kim, patří lidem z malého paneláčku na konci vesnice, občas uteče za háravou fenkou a dost často se přitom ztratí (co byste chtěli od pudlíka). No, hlavně, že si ho panička nenechala, ještě bych musela začít poslouchat.

12.8.00
Dneska jsme potkaly v lese legrační paní. Zamyšleně seděla na pařezu a měla něco v rukou. Šla jsem se podívat, jestli to není nějaká dobrotka, třeba by se o ni rozdělila (bohužel to byl jenom hříbek). Vtom si paní uvědomila, že není v lese sama, zvedla hlavu a podívala se mi do očí. Pak zaječela, zahodila hříbka, popadla nejbližší klacek, vyskočila na pařez a máchala mi tím klackem před čumáčkem. To už si jí všimla i panička a přišla mě zachránit, protože já jsem celá zkoprnělá stála a civěla na tu divnou paní. Nakonec se vysvětlilo, že paní má pejsky ráda, ale mě si spletla s vlkem - asi nikdy neviděla vlka ani vlkodava.

29.7.01
Nejdřív to vypadalo, že mám angínu. Natekly mi mandle a trochu jsem zhubla, i když jsem se pořád cpala, tak mě páníček s paničkou vzali na veterinu. Dostala jsem antibiotika, jenomže mi moc nepomohly, zhubla jsem ještě víc (za dva týdny skoro deset kilo), byla jsem hrozně unavená a skoro jsem se neudržela na nohách. Na veterině se to panu doktorovi vůbec nelíbilo, zjistil, že už mám nateklé všechny uzliny a slezinu - bál se, že mám leukémii. Doma z toho byli všichni špatní a panička, která mi jindy zakazuje loudit a všechny hlídá aby mi nic nedávali, mi tajně podstrkovala kousky koláče. Za pár dní přišly výsledky z laboratoře v Plzni - leukémie se neprokázala! Mám "jenom" ledviny napadené nějakými cizopasníky, na které Drontal+ nepůsobí. Takže jsem dostala několik platíček různě barevných prášků a dietní žrádýlko a už nesmím žádné masíčko navíc, jenom rýži, těstoviny, ovoce a zeleninu. Chodím sice na třešně a panička mi dává kedlubny a salátové okurky a kopce rýže a těstovin, ale stejně mám pořád jenom 48 kilo a hrozný hlad. Když jsme u toho hladu - za hodinku bude večeře, půjdu paničku trochu popohnat, třeba mi ji dá o chvilku dřív...

31.8.01
Ledviny se podařilo vyléčit, ale při dalších testech se už bohužel leukémie potvrdila. Dva týdny poté, 31.8. 2001, Adrunka umřela.