Sadhana Bohemia

Aktuality

09.03.2024Kenny a jeho sestřička Kiruška letos slaví kulaté narozeniny - je jim krásných deset let. Přejeme jim hodně zdravíčka a radosti do dalších let.


03.02.2024V lednu nás navštívila Diana se svojí půlroční kelpií Elfičkou a kerničkou Rózinkou. Psíci se krásně proběhli po loukách a v lese a nakonec zapózovali na zahradě. Byla to krásná procházka.

Artuš Daimee Moravia

Artuš Když nám umřela vlkodavka Adrunka, měli jsme doma takové divné prázdno. Pořád jsme měli ještě další dvě psí holky, ale chyběl nám Adrunky zvědavý čumák položený na stole nebo slídící, co je zajímavého na lince, nikde nepřekážely ty její dlouhé nohy a na zahradě naše dvě malé holky ani nebyly pořádně vidět. Tentokrát jsme chtěli pejska, který se dožije aspoň deseti let a vzpomněli jsme si na Wolfa - prvního flanderského bouviera dovezeného do ČR paní Labudovou. Zavolali jsme Nataše Horáčkové (Natašo díky za trpělivost :)) a vyzvídali, jak jsou na tom bouvieři po zdravotní stránce.

Nataša nás potěšila, bouvieři žádné zdravotní problémy nemají, ani ve výchově nejsou žádná úskalí, která bychom nezvládli, a rovnou jsme dostali kontakt na Ditu Putíkovou-Hasoňovou, zrovna měla měsíc stará štěňátka. Zajeli jsme se na ně podívat a Dita nám hned přidělila jedno malé medvídě. Musím říct, že se přesně trefila, protože jsme znali Wolfa, chtěli jsme spíš ovladatelnějšího klidnějšího pejska a Artuš je přesně takový. Když se nic neděje, je to hodný huňatý medvěd, ale když se mu někdo nelíbí, umí si ho dobře ohlídat. S Artušem se nebojím chodit v noci venku, na každého podezřelého člověka mě upozorní a jsem si jistá, že by mě dokázal ubránit.

Translation

When our Irish Wolfhound Adra had died we had so strange blank space at home. We still had two dog females but we missed Adra's curious muzzle laying on a table or searching for something good in the kitchen. Her long legs didn't hamper anywhere and our two little female dogs were barely seen on the garden. This time we wanted a dog who would live at least 10 years and we remembered Wolf first Bouvier des Flanders imported to Czech republic by Ms Labudová. So we called Nataša Horáčková (thanks for the patience Nataša :) and asked her about the health side of Bouvier des Flanders.

We were happy to hear that they don't have any health problems and we also got contact on Dita Putíková-Hasoňová who had month old puppies at this time. Wewent to see them and at once she picked us one small puppy bear Artuš :) I had to say that she picked well because we wanted calm nice dog easy to learn things and exactly such he is. When nothing happens he is nice shaggy bear but when somebody doesn't like to him he watches him carefully. I am not scared to walk alone with Artuš because I am sure he would defend me at all costs.