Sadhana Bohemia

Aktuality

25.10.2018Na konci krásného podzimního babího léta nás navštívila sestra Kennyho - Kiruška se svojí Rózinkou. Nejdřív jsme se byli projít po loukách a v lese a potom si kerníci spolu hráli na zahradě.


23.06.2018Letošní rok jsme jeli na dovolenou do Kryštofova Údolí, které se může pyšnit orlojem, čůrajícím voříškem a Novickým viaduktem. Také je blízko vysílač Ještěd. Každý den jsme dělali túry po okolí, psíci statečně šlapali, i když jim bylo veliké horko. Počasí nám celý týden přálo, dovolenou jsme si krásně užili.

Joyau Bohemia Evro (Žožka)

Joyau Kernteriéra jsem poprvé viděla u paní Beránkové na zájezdu na výstavu v Budapešti (byl rozhodnutý, že zakousne všechny psy v autobusu:-)). Moc se mi líbil, takže když jsme po několika letech přišli o Bublinu, zavolala jsem paní Beránkové, jestli zrovna nemá štěňata. Měli jsme štěstí, ještě měla dvě nezadané holky a za pár dnů jsme si přivezli malý rozježený kartáček na krátkých nožičkách s tlamičkou plnou ostrých zubů. Hned jak to šlo, vyrazili jsme s Joyau na výstavu, rozhodčím se moc líbila, zato Žožce se výstavy nelíbily, většinou v kruhu předstírala, že nemá žádné nožičky a nemůže chodit a když se k tomu asi ve dvou letech přidaly problémy se srstí, výstavy jsme vzdali.

Boláky na kůži a vypadávající srst jsme se snažili vyléčit postupně u tří veterinářů, ale až pan doktor Vajc zjistil, že za to nemůžou kožní paraziti ani přebývající nebo chybějící hormony ale borelióza. Jenomže Joyau jí měla už skoro dva roky a zdravotní stav se jí ty dva roky pořád pomalu zhoršoval - ve čtyřech letech už měla zasažené klouby a nervový systém, chvíli to dokonce vypadalo, že o Žožku přijdeme. Nakonec se podařilo dostat Žožku z nejhoršího, ale trochu se změnila - není ten typický tvrdý nezdolný teriér, je trochu mírnější a protože borelióza je po dvou letech nevyléčitelná, dost často jí bolí zadní nohy, zvlášť poslední dobou. Ale kousek teriéra v ní pořád je, svoje vůdcovství ve smečce nikdy nevzdala, šéfovala oběma vlkodavkám, tibeťačce Almě (s tím moc práce nemá), Artušovi, teď vychovává Thamína a o víkendech ještě stihne usměrnit pošuka Sama a pohlídat, aby Baruše něco nezblajzla, aniž by se s Joyau rozdělila. Takže jestli se nudíte a máte pevné nervy, pořiďte si teriéra :-) nebo knírače:-) a nebo knírače a teriéra, ale to se nejspíš zblázníte :-))

Translation

First time I saw Cairn Terrier was on a trip to exhibition in Budapest whit his owner Ms. Beranová. He was decided to bite every dog in a bus :) I liked him very much so after we had lost Bubla I called Ms. Beranová and asked her if she have some puppies by accident. We got lucky because she had two females available. After few days we brought Joyau. As soon as it was possible we went to exhibition with her and judges liked her but Joyau did'nt liked them :) In her two years we stopped going on shows because of problems with hair.

we switched going to shows for going to vets. The 3rd one Doc. Vajc found out that she has Borreliosis in incurable stage :/ In her four years she allready had diseased joints and entire neural system and for some time it wasn't sure if she survives. But she did :) The disease changed her of course she wasn't so hard terrier since. But she never gave up on her alfa role in our pack.