Sadhana Bohemia

Aktuality

09.03.2024Kenny a jeho sestřička Kiruška letos slaví kulaté narozeniny - je jim krásných deset let. Přejeme jim hodně zdravíčka a radosti do dalších let.


03.02.2024V lednu nás navštívila Diana se svojí půlroční kelpií Elfičkou a kerničkou Rózinkou. Psíci se krásně proběhli po loukách a v lese a nakonec zapózovali na zahradě. Byla to krásná procházka.

Alanscha Dkarba Zajdy

Alma ve sněhu Almu jsme si pořídili, když už jsme se definitivně vzdali naděje, že by Joyau mohla mít štěňátka. Adrunku jsme ani množit nechtěli, byla dost bázlivá a mít bázlivého vlkodava není až tak jednoduché. Takže když jsme se dozvěděli, že pravnučka naší tibeťačky Bubly bude mít štěňata, hned jsme se domluvili s Radkou Zajíčkovou, že bychom si vzali světlou fenku, jestli se narodí. Narodila se jedna bílá holka a Radka jí asi hned vysvětlila, kam se časem odstěhuje, protože když jsme si pro Almu přijeli, spokojeně se ke mě přitulila a ani trochu nebrečela pro svojí dosavadní smečku.

Jenomže po pár týdnech jsme si všimli, že s Almou to nebude úplně v pořádku. Názory ve smečce se rozdělily, polovina rodiny si myslela, že Alma jenom není příliš inteligentní, druhá polovina pojala podezření, že je spíš hluchá. Na zavolání někdy přiběhla, někdy ne (když si všimla, reagovala na naše pohyby), ale štěkala , když šel někdo kolem, a lekla se, když nám něco upadlo, občas to vypadalo, že slyší. Nakonec jsme to nevydrželi a Almu jsme vzali na vyšetření do Brna, kde nám řekli, že je oboustranně hluchá. Tím se opět zmařily naše naděje na další vrh malých tibeťáčků, ale nevadí, Almička je hodná holka a když se načeše, vypadá moc hezky.

Translation

We have got Alma after we had definitely lost hope that Joyau colud have puppies. We didn't want to have puppies after Adra because of her unstable character. So when we found out that Bubla's grand daughter will be having puppies we arranged with Radka Zajíčková that we would get white-coloured female. One white female was born and Radka maybe explained to her where she will be moving soon because when we came for her she gladly snuggle to me and even didn't cry for her previous pack of dogs.

After some weeks we noticed that something is wrong with her. when we called her sometimes she came somtimes not. She reacted when she noticed our gestures and she even got frightened when something fellon the ground beside her. Finally we got her to vet in Brno where they told us that she is bothsides deaf. So our hopes for another litter of Tibetan Terrier was gone. But we got used to it. alma is very kind and also very nice when she's combed.